Komes Porter Bałtycki zdobył brązowy medal na World Beer Cup 2014, największym piwnym konkursie na świecie. Porter z Browaru Fortuna został wyróżniony jako trzecie polskie piwo w historii tej prestiżowej imprezy.

World Beer Cup, który w tym roku odbył się w Denver w Stanach Zjednoczonych, nazywany jest „Olimpiadą Piw”. Uchodzi za największą i najbardziej prestiżową imprezę tego typu. Nagrodzony w tym roku Komes Porter Bałtycki startował w kategorii Porterów Bałtyckich.

Do konkursu nadesłane zostały 4754 piwa z 1403 browarów z 58 krajów. Piwa były oceniane przez 219 profesjonalnych piwnych sędziów. Sprawdzane były kolor, piana, aromat i smak. Ocena odbywała się na zasadzie ślepych testów – sędziowie znali jedynie typ piwa, ale nie jego markę.

– To drugie tak prestiżowe wyróżnienie dla Komesa Portera Bałtyckiego w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W październiku zdobył złoty medal na European Beer Star – największym konkursie piw w Europie. To oznacza, że nasz porter bałtycki to obecnie jedno z najlepszych piw na świecie w swojej kategorii i jedno z najbardziej docenionych na świecie polskich piw – mówi Krzysztof Panek, prezes Browaru Fortuna z Miłosławia.

Porter z Browaru Fortuna reklamuje się jako piwo nasycone ciemną barwą, kremową pianą i wytrawnym, złożonym smakiem dopełnionym nutami palonego słodu, czekolady i kawy.

Źródło: gazeta.pl