Mekeller to legenda duńskiego piwa. Nic dziwnego, że ich wizyta we wrocławskim Browarze Stu Mostów przyciągnęła dystrybutorów i multitapów z całej Polski.

Sam Browar Stu Mostów to powstający, prawdopodobnie najnowocześniejszy browar rzemieślniczy w Polsce. Jeszcze nie warzy piwa, ale już jest obiektem ciekawych spotkań. W odbył się w nim zjazd pracowników byłych wrocławskich browarów, na którym oprócz przedstawicieli duńskiego Mikkellera oraz gości z Beer Geek Madness, załogi Pracowni Piwa i Pinta, pojawili się też browarnicy z najdalszych zakątków Polski.

Co łączy Duńczyków z Wrocławiem?

Oficjalnie: celem wizyty Duńczyków było spotkanie z załogą wrocławskiego browaru. Nieprzypadkowo: zarówno Browar Stu Mostów jaki i browar Mikkeller mają tego samego dostawcę sprzętu browarniczego – jest nim znana bawarska firma BrauKon, której instalacje znajdują się na kilku kontynentach u najbardziej renomowanych odbiorców.

Sam Mikkeller to ikona piwnej rewolucji, król eksperymentu, kultowa marka w piwie rzemieślniczym, która promuje kulturę piwną na całym świecie. Jest wizytówką Danii i Kopenhagi – podobnie jak restauracja Noma doo której Mikkeller dostarcza piwo. Marka powstała 8 lat temu w Kopenhadze, a dziś już wyznacza światowe trendy w browarnictwie pod względem jakości i oryginalności. Jej wizytówką są krótkie serie, wyrafinowany design i nietuzinkowe smaki, np. piwa ważone z kawą, leżakowane w beczkach po winie czy powstałe na bazie kilkunastu odmian chmieli. Mikeller wypuścił na rynek ponad 600 wyjątkowych projektów w kilka lat.

Piwna rewolucja

Mikkeller i craft beer revolution to inspiracja dla wszystkich; nie tylko we Wrocławiu. Piwo rzemieślnicze jest symbolem zmian – przyciąga ludzi twórczych i niepokornych. Kultura picia nietuzinkowego piwa nieprzypadkowo najlepiej rozwija się wśród ludzi niezwykłych, których praca bazuje na kreatywności i talencie.
Patrząc warszawskiej perspektywy w Mikkellerze widzieć można Kopenhagę. A wielu twierdzi, że jest to najlepsze miasto do życia – w sakli całego świata. Poświadczają to prestiżowe tytuł Best Cities for Living and Working, Quality of Life, Top of the World w rankingu Monocle w 2013 i 2014 roku. Kopenhaga to wizytówka zrównoważonego rozwoju, twórczego klimatu – dobry przykład – dla tych, którzy chcą żyć w lepszym świecie, a nie w świecie o lepszym wizerunku.

Planowane otwarcie Browaru Stu Mostów to jesień bieżącego roku.

Mikeller w Browarze Stu Mostów

Mikeller w Browarze Stu Mostów