Słodowy zapach szybko ulatuje zostawiając kawowe skojarzenia. Piana niska, z dość długo utrzymującym się wianuszkiem w kolorze cappuccino. Barwa piwa – bardzo ciemne, niemal czarne. W smaku klasyczny porter, kawowy, ale z delikatniejszych, choć z wyraźną goryczką na końcu języka.

A tak po ludzku: Bardzo zgrabny porter. Fanom tej kategorii powinien podejść bez żadnych problemów, ale i dla piwoszy, którzy dopiero chcą próbować naprawdę ciemnego piwa – dobry wybór na start. Pełna nazwa piwa: Vanilla Robust Porter – daje odpowiedź, co łagodzi smak i sprawia, że nawet nie-Porterowcy mogą dać szansę temu piwu.

Piwo: Vanilla Robust Porter
Kategoria: porter
Skład: woda, słód jęczmienny pilzneński, cukier, chmiel aromatyczny typu Golding, chmiel odmian goryczkowych, drożdże górnej fermentacji
Alkohol: 6,5%
Ekstrakt: 15,7
Pojemność: 0,5l
Producent: Browar Ninkasi

Opis producenta: „Piwo o głębokiej ciemnobrązowej barwie i aromacie palonych słodów z nutą waniliową, karmelową i toffi. Słodowy smak dopełniany przez średnią goryczkę. Wytrwany finisz.
Idealne do serwowania z pieczonymi lub wędzonymi danami mięsnymi. Dobrze komponuje się z serem tylżyckim i Gruyère. Pasuje do ciasteczek orzechowych i kokosowych”. 

Ninkasi_porter4 Ninkasi_porter2
Ninkasi_porter