Niektórzy ludzie mówią, że jeżeli jesteś szczęśliwy nie stworzysz niczego dobrego pod względem artystycznym, a jeżeli już jest się nieszczęśliwym to co lepiej skrystalizuje natchnienie niż kieliszek ulubionego trunku. Przegląd co ciekawszych twórców, którzy swoją kreatywność pobudzali alkoholem – czas, start!

Literatura

Kto pił? Ernest Hemingway (1899-1961), amerykański pisarz, bazujący swoje książki na osobistych przeżyciach. Większość bohaterów w jego twórczości to osoby nadużywające alkoholu, często pogrążone w depresji. Hemingway również popijał bardzo często, bardzo zróżnicowane trunki, od whisky poprzez martini a kończąc na wódce. Jednak jego ulubionym alkoholem był biały rum i wykonywane przy jego pomocy drinki, mojito oraz daiquiri.

Co pił? Prawdopodobnie spróbował wszystkiego.

Kto pił? Vladimir Nabokov (1899-1977), amerykański pisarz pochodzenia rosyjskiego. Jego twórczość charakteryzuje się tym, że zawiera tematykę filozoficzną. Autor „Lolity” najbardziej upodobał sobie whisky i to właśnie ją popijał podczas stukania na maszynie do pisania.

Co pił? Whisky.

Kto pił? Charles Bukowski (1920-1994), amerykański powieściopisarz. Jego twórczość opierała się na jego osobistych przeżyciach związanych z alkoholem czy niedolą artysty. Bukowski pił bardzo dużo, zaczął już w wieku 13 lat. Jego ulubionym alkoholem był koktajl Boilermaker, który przygotowuje się poprzesz wlanie whisky do piwa.

Co pił? Boilermaker.

Kto pił? Raymond Chandler (1888-1959), pisarz powieści kryminalnych jak i scenariuszy filmowych. Stworzył sławną postać detektywa alkoholika Marlowa. Twierdził, że alkohol daje mu energię oraz pewność siebie, bez których nie potrafiłby skończyć żadnej powieści. Jego ulubionym alkoholem był gimlet, koktajl, w którego skład wchodzi gin oraz sok z lenonki.

Co pił? Gimlet.

Oczywiście przykładów takich twórców jest pewnie więcej, tutaj zostały przedstawione tylko co ciekawsze według mnie przypadki.