W poprzednim odcinku Twórczego Alkoholu, przedstawieni zostali pisarze. Jednak inni twórcy także często wspomagali swój proces twórczy różnorakimi alkoholami. Druga część przeglądu co ciekawszych twórców, którzy swoją kreatywność pobudzali alkoholem.

Poezja

Kto pił? Edgar Allan Poe (1809-1849), wydawałoby się, że powinien zostać wymieniony w części związanej z literaturą z powodu jego rozległej twórczości nowelistycznej, Poe jednak zawsze uważał się za poetę. Całą swoją pozostałą twórczość traktował tylko jako sposób na wyżywienie rodziny. Inspirację do swojej twórczości, w dużej mierze czerpał z wizji doświadczonych podczas picia absyntu.

Co pił? Absynt.

Kto pił? Rafał Wojaczek (1945-1971), poeta polski, często zaprawiający się do pisania alkoholem, zwłaszcza wódką. Należał do grona „poetów przeklętych”, ostatecznie popełnił samobójstwo.

Co pił? Wódka.

Kto pił? Charles Baudelaire (1821-1867), poeta francuski, zaliczany do „poetów przeklętych”.
Jednym z jego ulubionych trunków należało wino, które też często pojawia się w jego twórczości ale także absynt, który razem z jego dobrym przyjacielem Manetem spożywali w dużych ilościach.

Co pił? Wino, absynt.

Kto pił? Dylan Thomas (1914-1953), poeta walijski. W jego poezja jest pisana żywym, bogatym brzmieniowo językiem inspirację do niej czerpał w folkloru walijskiego. Thomas często nadużywał alkoholu, co ostatecznie doprowadziło go do choroby i śmierci.

Co pił? Whisky.