Byli pisarze, byli poeci, byli malarze. Przyszedł czas na muzyków i ich udział w wykorzystaniu alkoholu podczas lub nawet w trakcie pracy. Czwarta część mini-przeglądu ciekawych twórców, którzy swoją kreatywność pobudzali alkoholem.

Muzyka

Kto pił? Leonard Cohen (1934), kanadyjski songwriter, tworzący swoją muzykę w gatunku folk rock. Jego stosunek do alkoholu jakiś czas temu uległ zmianie. Był czas, kiedy przed każdym koncertem wypijał trzy butelki wina. Aktualnie Cohen występuję będąc trzeźwym, czy jednak w jakikolwiek sposób wpłynęło to na jakość jego występów trudno powiedzieć.

Co pił? Wino.

Kto pił? Tom Waits (1949), amerykański muzyk, songwriter. Jego twórczość, trudno jest zakwalifikować do konkretnego gatunku, występują w niej elementy country, bluesa czy jazzu. Już sam głos Toma brzmi jakby był przesiąknięty Burbonem. Niejednokrotnie zdarzało się, że przychodził na koncerty pijany. W jego piosenkach dużo jest tematów alkoholowych, występują często i stanowią dużą rolę w jego twórczości.

Co pił? Brurbon.

Kto pił? Frank Sinatra (1914-1998), amerykański aktor i piosenkarz, który z czasem osiągnął wielką popularność i uważany jest nawet za jednego z najlepszych, jeżeli nie najlepszego wokalistę wszystkich czasów. Sinatra był poważnie zaabsorbowany piciem alkoholu, potrafił codziennie wypijać butelkę Jacka Danielsa a mimo tego funkcjonować w miarę normalnie.

Co pił? Whisky.

Kto pił? Kazik Staszewski (1963), polski muzyk, członek zespołów: Kult, El Doopa, KNŻ. Jego muzykę można zaliczyć do polskiego punk rocka. Kazik pije sporo, przez co ostatnio trochę podupadł. Zdarzyło mu się przyjść na koncert pijany, i dać niesatysfakcjonujący, ku wielkiemu niezadowoleniu fanów występ.

Co pił? Wódka.